Umiejętność czytania jest najważniejszą umiejętnością którą powinni opanować uczniowie w młodszych klasach szkoły podstawowej.

W praktyce bywa różnie, niektórzy nauczyciele wymagają aby dzieci już potrafiły czytać na początku roku szkolnego w pierwszej klasie (choć wiadomo, że dziecko dopiero się uczy) inni ze spokojem realizują kolejne etapy czytania…

Umiejętności i możliwości dzieci w zakresie czytania są różne… Jedne opanowują ten proces z prędkością światła 😉 i bez większego zaangażowania dorosłych a innym dzieciom sprawia to mniejsze lub większe trudności.

Czy Twoje dziecko ma kłopoty z czytaniem lub liczeniem? Twoje dziecko nie robi takich postępów jak jego koledzy ze szkoły i Ty nie wiesz dlaczego? Wraz z rozpoczęciem szkoły przyszło pierwsze rozczarowanie, stres i panika?
Być może spowodowane to jest zaburzeniami uczenia się. Należy pamiętać, że zaburzenia w uczeniu się wcale nie zależą od inteligencji danej osoby. Jak najszybsza diagnoza i pomoc wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka, zbyt długie odwlekanie będzie rodziło zaległości, frustrację i inne negatywne skutki. Rodzic powinien skupić się na kompleksowej pomocy.